PURTSE – vaat 20L

125,00  sis.KM

Purtse Pale Ale on kergelt joodav, mõõduka kanguse ja mõrudusega hele õlu.                   Alc 5,5% Vol

NB! Õllevaatidele lisaallahindlused ei rakendu.

Õllestiil:                     Pale Ale
IBU:                            32
Alk:                             Alc 5,5% Vol
Humalad:                 Chinook, El Dorado, Citra
Pakend:                    20L KeyKeg vaat

Toode sisaldab allergeene: odralinnased

 

NB! Õlle serveerimiseks on vaja õllejahutit (vaata toode Õllejahuti 2-kraaniga).

Värvus: heledama vaskselt kollaka alatooniga, õllevaht on püsiv ja tiheda struktuuriga, mullid on peenikese stuktuuriga.

Aroom: värske, lopsakas, intensiivne, kus on tunda linnaseid, humalaid, troopilisi puuvilju,mangot, greipi, värskeid kuusevõrseid, ürte, kergeid kreemiseid- ning pärmiseid noote.

Maitse: poolkuiv, lopsakalt puuviljane, õlu on keskmise täidlusega,heas tasakaalus, elegantse- üle keskmisehumalase mõrkjusega, mullid tekitavad kergelt kreemise suutunnetuse, maitses on tundatroopilisi puuvilju, mangot, greipi, kerget tanniinsust,õlu on pika- ja troopilistest puuviljadest ning humalasest mõrkjusest kantud järelmaitsega.

Serveerimine: 6°C – 8°C. Soovitame õlut serveerida TEKU tüüpi klaasist.

Sobivaim kontekst: Sobib suurepäraselt praetud valge kalaga, mis on serveeritud wokitud juurviljadega ning on kaetud vürtsikas magushapu kastmega. Frititud kevadrullid vürtsika kastmega, soja- ingverikana mis on serveeritud riisiga, kartuligratään kooreses kastmes, köögiviljad grillitud krevettidega. Juustudest sobivad lühema (2-3 kuud) laagerdusajaga lehma- ja lambapiimajuustud.

 

EAST IS BEAST:

Kurikuulsa Purtse kalatööstuse rappijad räägivad siiani metsikust vuntsidega kalast, kes tuli jõesuudmest maale, varastas nööridel kuivavat aluspesu ja ajas noori naisi taga. Ainus võimalus pakku pageda oli Purtse kindlus. Lisaks oli see ka ainus kindlus, kus õlut pruuliti. Meile meeldib metsikult.

www.purtsepruulikoda.ee

Kaal 21,5 kg
Mõõtmed 24 × 24 × 57,2 cm
Scroll to Top